powrót

organizatorzy:

KLUB DOWÓDZTWA GARNIZONU WARSZAWA

FUNDACJA ROZWOJU TAŃCA

 

 

PATRONAT I WSPÓŁFINANSOWANIE:

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA

 

 

 

Celem Festiwalu PolemiQi jest przede wszystkim stworzenie możliwości zaprezentowania się młodych teatrów tańca z Polski w Warszawie.

Prezentacje są oglądane przez OBSERWATORÓW - autorytety z dziedziny tańca, reżyserii, dziennikarze i krytycy tańca.

Jury przyznaje tytuły THE BEST OF POLEMIQI w kategoriach: Najlepsze przedstawienie_PolemiQi, Najlepszy choreograf_PolemiQ, Najlepszy wykonawca_PolemiQi, Nagroda publicznosci_PolemiQi

Od paru lat przyznawane są stypendia, które przyznawane są przez ważne ośrodki tańca współczesnego w Polsce: Śląski Teatr Tańca, Polski Teatr Tańca i organizatorów Lądeckiego Lata Baletowego, jak również Fundację Rozwoju Tańca.

W programie Festiwalu: warsztaty z zakresu tańca współczesnego, dramaturgii, kreacji postaci, jak również śpiewu, warsztaty dziennikarskie, Kino Tańca i warsztaty plenerowe_atak przestrzeni, jak również wystawy fotografii.

 

*

NIE ODBĘDZIE SIĘ

2009

ATAK NIEMOCY

BRAK DOFINANSOWANIA MIASTA STŁOECZNEGO WARSZAWA, KTÓRE OD 8 LAT INWESTOWAŁO W TO WYDARZENIE. DZIĘKUJEMY KOMISJI BIURA KULTURY!!!!!!!

 

UWAGA!

MŁODA SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO PROJEKT EDUKACYJNO-KULTURALNY POLEMIQI 2009 I ATAK PRZESTRZENI NIE ODBĘDĄ SIĘ - DECYZJĄ KOMISJI BIURA KULTURY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY.

PROJEKT OBEJMOWAŁ m.in. warsztaty dziennikarskie - krytyka tańca, warsztaty tańca współczesnego z międzynarodowymi pedagogami, konkurs PolemiQi z międzynarodowym jury, warsztaty w przestrzeni miejskiej, kino tańca, wystawę fotografii tańca.

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA STAĆ NA STRATY, NIESTETY NIE STAĆ NA TANIEC.

WIELOLETNI PROJEKT, KTÓRY Z ROKU NA ROK BYŁ ROZWIJANY PRZEZ FUNDACJĘ ROZWOJU TAŃCA NIE OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIA NA REALIZACJĘ 9. JUŻ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TAŃCA POLEMIQI. PRZEZ 8 LAT BIURO KULTURY M. ST. WARSZAWA DOFINANSOWYWAŁO TEN PROJEKT, KTÓRY POD WZGLĘDEM MERYTORYCZNYM I FORMALNYM BYŁ OCENIANY DOBRZE.

Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE PRAKTYCZNIE JEDYNY FESTIWAL KŁADĄCY NACISK NA EDUKACJĘ MŁODEGO POKOLENIA TANCERZY I CHOREOGRAFÓW TEATRÓW TAŃCA NIE ODBĘDZIE SIĘ ZE WZGLĘDÓW CZYSTO FINANSOWYCH.

*

 

2008
*
2007
*
*
2005
*
2004

Portrety niepamięci.

*

2003

Poezja cielesności.

*

2002

Nie ma miejsca dla jesieni.

*

2001

Mamo, dlaczego anioły nie mieszkają na ziemi?

 

 

 

powrót