Daniel Racek (Słowacja) / ur. 1973 - choreograf, tancerz niezależny, nauczyciel. Swoją edukację artystyczną rozpoczął od słowackiego zespołu tańca ludowego Váh in Púchov. Od 1992 roku skoncentrował się na tańcu współczesnym i kontakt improwizacji, współpracuąac z różnymi choreografami i dyrektorami w kraju i zagranicą, takimi jak Marta Renzi, Julyen Hamilton, Michael Helmerhorst, Eszter Gal, Zuzana Hajkova, Petra Fornayova, Rasto Šesták, Mathew Hawkins, Ioana Popovici, Peter Groll, Karen Foss, Jozef Frucek, Linda Kapetanea.

Ukończył Wydział Matematyki i Fizyki na Uniwersytecie w Comenianus oraz Wydział Muzyki i Tańca na Akademii Sztuk Performatywnych w Bratysławie.

Obecnie jest stałym członkiem Debris Company Slovakia, uczy w Studiu Tańca w Bańskiej Bystricy i w konserwatoriach w Bańskiej Bystricy i w Ostravie (Czechy). W 2006 roku otrzymał pierwszą nagrodę Philipa Morrisa (The Flower of the ballet).
 

Atak przestrzeni - warsztaty plenerowe:

Propozycja dla tancerzy zaawansowanych i średniozaawansowanych, oparta w dużej mierze na improwizacji. Przez 5 dni grupa kilkunastu tancerzy, przemieszczając się po całej Warszawie, "atakując" przestrzenie publiczne, buduje elementy spektaklu, którego prezentacja odbędzie się w wybranym miejscu w środe 28 maja o godz. 20.00 przy stowarzyszeniu bębniarzy.

plan projektu

 

ZAPRASZAMY, prosimy o zgłoszenia lub spontaniczne przyjście

23 maja piątek 17.00

spotkanie organizacyjne, EMPIK pod Palmą, od Al. Jerozolimskich

24 maja

sobota         

11.00 - 16.00

spotkanie: Kolumna Zygmunta Augusta

25 maja

niedziela      

11.00 - 15.00

 

start: Kolumna Zygmunat Augusta

26 maja

poniedziałek 

14.00 - 18.30

start: przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego

27 maja

wtorek         

14.00 - 18.30

 

start: przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego

28 maja

środa           

20.00  

lekcja tańca współczesnego, przy kolumnie Zygmunta Augusta, prowadzi Anna Piotrowska

 

podziękowania dla Instytutu Słowackiego

WSTĘP WOLNY

zgłoszenia i koordynacja warsztatów plenerowych
Anna Kruk, tel. +48 880 422 264, krukakruczek@gmail.com
 
partnerzy