powrót

 

 

 

 

program APart

APart - to artystyczny projekt Anny Piotrowskiej, swoiste studium choreografii na tancerzach, artystach, z którymi nie pracuje na co dzień, którzy mieszkają poza Warszawą.

apart (ang. osobno, oddalone od siebie, niezależnie, odrębnie)

APart ODDZIAŁ ZIELONA GÓRA

de CAKE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza choreografia APart - "de CAKE" powstała w Oddziale Zielona Góra, czyli we współpracy z Piotrem Soroką i Jackiem Niepsujewiczem.

"de CAKE" - czym jest bycie tym samym, jak to samo może pragnąć tego samego. Jak pogodzić różne natury, by pozostać tym samym, czyli jednym. Jaki jest cel? Celem jest rozkosz, przyjemność i przenikanie tego samego w tym samym. Poszukiwanie jedności i harmonii. Ciastko - pokusa, przyjemność, to samo, czyli ideał..słuchanie siebie, podążanie za sobą..

 

choreografia: Anna Piotrowska (74')

wykonanie: Piotr Soroka (84') i Jacek Niepsujewicz (86')

czas: 15 min .

Piotr Soroka (1984) student animacji kultury Uniwersytetu Zielonogórskiego bral udzial: w Projekcie Męskim "Pomiędzy", spektaklu muzycznym "Bo musical to życie"

Jacek Niepsujewicz (1986) student animacji kultury Uniwersytetu Zielonogorskiego, brał udział w spektaklu: Grupy Projektowej GP "ANOMIA" 

Piotr Soroka i Jacek Niepsujewicz we wrześniu 2006 r. przyjechali do Warszawy na realizację ich pierwszego wspólnego przedstawienia pod kierunkiem Anny Piotrowskiej.

W grudniu 2006 r. przedstawienie "de CAKE" otrzymało I nagrodę podczas konkursu choreograficznego "Anioł" w Krakowie. Do konkursu zostało zakwalifikowanych 14 prezentacji, m.in. z Wrocławia, Opola, Warszawy, Rzeszowa. Choreografie były oceniane przez jury w składzie: Beata Owczarek, Janusz Skubaczkowski (tancerze), Andrzej Sadowski (reżyser), Herbert Oleschko ("znawca tematyki anielskiej").

W czerwcu 2007 podczas II polskiej edycji Międzynarodowego Festiwalu "Solo & Duo Dance Festival" przedstawienie "de CAKE" zostało zakwalifikowane do dalszego etapu w Budapeszcie w 2008 r.

galeria